aktualizacja:

Polski Owczarek Nizinny

Polski owczarek nizinny z dziećmi - hodowla Dziechcinek

Dziechcinek, to mała domowa hodowla. Są z nami zazwyczaj 3 polskie owczarki nizinne, rodzą się 1-2 mioty rocznie. Ponki są naszą miłością i pasją, przyjaciółkami na dobre i złe. Uczą nas i nasze dzieci obowiązkowości i umiejętności opieki, dzielenia się z innymi. Dlatego dbamy o to, aby nasze szczenięta trafiały przede wszystkim do wspaniałych rodzin, ale zależy nam również na tym, aby były pokazywane na wystawach i popularyzowały tą wspaniałą rasę.


GRACJA Dziechcinek , UCIECHA Dziechcinek i FRAJDA Dziechcinek

 

Historia hodowli w skrócie:

Nasza przygoda z ponami zaczęła się w 1992 roku, kiedy to zawitała do nas PANDA Kamal. Jej niesamowita inteligencja oraz wspaniały, zadziorny charakter spowodował, że zakochaliśmy się w rasie „po uszy”. Pierwszy nasz pon miał być „do kochania”, ale szybko złapaliśmy „bakcyla wystawowego”. Panda okazała się bardzo typowym ponem, choć niezbyt „wystawowym”, dlatego po roku trafiła do nas Normusia (NORMA z Banciarni), która zdobyła wiele medali, ale nie udało jej się ukończyć championatu. Dwa lata później dołączyła WIKI z Banciarni – to wreszcie była ponka wymarzona do hodowli. Wszystkie trzy suczki zdobyły uprawnienia hodowlane i dały nam wiele uroczych poniątek :) Jednak dopiero potomstwo Wikusi zaczęło odnosić większe sukcesy na wystawach. To właśnie córka Wikusi – biało-czekoladowa NOWINKA przez lata była najlepszym ponem w USA. Inna córka OSTOJA została w hodowli – jako pierwsza suczka z naszym przydomkiem i jako pierwsza nasza championka. Okazała się prawdziwą ostoją hodowli - matką wielu championów - w tym pięknych mutlichampionów BIAŁOGŁOWY i BERBECIA. Jej córka UCIECHA, kontynuuje tradycję. Jej dzieci także wygrywają na ringach w Polsce, Europie i Ameryce przynosząc hodowli radość i chlubę. Największe sukcesy odniosły ABEL, ALE DOBRA w Holandii, DRUH w Kandzie, DUMA, ELIS w Czechach, CIACHO w USA
Zostawiona córka Uciechy biało-czekoladowa DUMA dwukrotnie zdobyła tytuł Best in Show (pierwsza czekoladowa ponka). W USA w hodowli Stonebrook córka DRUHA i wnuczka NOWINKI (mały inbred na Dziechcinek) - jako pierwszy pon w USA również zdobyła tytuł Best in Show.
Obecnie dzieci Dumy przynoszą chlubę hodowli, podbijając ringi Eurpy :) FINKA w Finlandii, FABIAN i GRETA w Szwecji, GLĘDA w Serbii, GRACE w Czechach, GRZECZNY w Polsce. U nas zostały FRAJDA i GRACJA, przynosząc na codzień wiele radości.


więcej sukcesów psów z naszej hodowli poznasz na stronie:

WYBITNE DZIECHCINKI

 

 

 

W pamięci na zawsze pozostaną:


DUMA Dziechcinek


Ch.Pl, Mł.Ch.Pl OSTOJA Dziechcinek

 

Dziechcinek - polskie owczarki nizinne
WIKI z Banciarni, PANDA Kamal, NORMA z Banciarni

Naszą fascynację rasą staramy się wyrazić przy pomocy fotografii oraz grafiki. Nasze zdjęcia i rysunki można znaleźć w internecie, książkach, kalendarzach, czasopismach i wydawnictwach kynologicznych na całym świecie.

Zapraszamy na stronę imagedreams.eu

© Copyright by DZIECHCINEK 1996-2019 / All rights reserved